VÜCUT AĞIRLIĞI KAYBI

Alınan enerjinin harcanan enerjiden yüksek olduğu durumda, vücutta fazla miktarda yağ birikmesi toplumda çoğu kişiyi rahatsız eder.  Kişiye özel olarak oluşturulan diyet listeleri sayesinde, sağlıklı beslenmeyi öğrenerek kalıcı bir şekilde zayıflamanız mümkün olur. Dünya Sağlık Örgütü zayıflama diyetlerinde vücut ağırlığında , haftalık  0,5 kg -1 kg arasında kayıp olması gerektiğini önerir.

BARİATRİK VE METABOLİK CERRAHİ SONRASI BESLENME

Bariatrik cerrahi girişimleri mide hacmini küçülterek enerji alımının sınırlandırıldığı kısıtlayıcı girişimler ve ince bağırsaktan emilimin değiştiği girişimler olarak ikiye ayrılır. Bu süreçte mide hacminde değişikliğe gidildiği için alınan besinlerin porsiyon miktarlarına ve besin içeriklerine dikkat etmek önemlidir. Son yıllarda tüp mide ameliyatlarının  sayısının giderek artması, tüp mide ameliyatı sonrası beslenmenin önemini artırmıştır. Bu süreçte en önemli besin ögesi protein olmakla birlikte, sıvı alımı ve alım miktarı çok önem taşımaktadır. Bireylerin ihtiyaçlarına yönelik oluşturulacak doğru diyet listeleri, bu sürecin daha kolay ilerlemesine yardımcı olur.

GEBELİKTE BESLENME

Hamilelikte beslenmede en yanlış olan ”sen iki canlısın ye” sözlerine inanarak aldıkları enerjinin neredeyse iki katı beslenen anne adayı olmaktır. Gebeliğin ilk üç ayında, gerekli görülen bireylere zayıflama diyeti dahi uygulanabilir. Bireylerin hamilelikleri boyunca uygun görülen vücut ağırlığı kazanımları hem bebek sağlığı hem de annenin kolay doğum yapabilmesi için önemlidir.

HASTALIKLARDA BESLENME

SPORCU BESLENMESİ

VÜCUT AĞIRLIĞI ARTIŞI

Hangi hizmeti alırsanız alın temel amacımız, sağlıklı beslenmeyi öğretmek ve bunu yaşam biçiminiz haline getirmektir.

İster yüz yüze ister online hizmet alın, her zaman yanınızdayız.

Sonraki adımlar…

İstediğiniz hedefe emin ellerde, sağlıklı beslenerek ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.